OprogramowanieTop

Samsung Gear S3 – Huawei P30 Pro po aktualizacji do EMUI 12 – Nie łączy się z zegarkiem

Po aktualizacji telefonu Huawei P30 Pro do EMUI 12 – zegarek Samsung S3 Frontier przestał łączyć się z telefonem oraz przestał stabilnie pokazywać powiadomienia. Aplikacja Galaxy Wearable ma problemy żeby nawiązać połączenie. Co chwilę zegarek się rozłącza. Usunięcie oraz ponowna instalacja aplikacji, pluginu oraz samsung services nie pomaga.

Jednym z rozwiązań które miało naprawić problem było cofnięcie aktualizacji do EMUI 11. Wiąże się to z podłączeniem telefonu do komputer przez program HiSuite (link do pobrania) oraz instalacja wcześniejszej wersji EMUI 11. Uwaga, instalacja powoduje utratę wszystkich danych z telefonu. Warto zrobić kopię. Niestety to rozwiązanie nie pomaga! mimo przywrócenia EMUI do wersji 11 zegarek dalej nie łączy się poprawnie! zrywa połączenie.

Co dalej?

Wgrywamy do zegarka WearOS! (utrata gwarancji)
Zegarek oryginalnie posiada system operacyjny Tizen ale jest możliwość przeflaszowania zegarka na system WearOS od googla. Nie jest to oficjalne wydanie systemu dla tego zegarka. Jest to port z innego smartwatcha, użyczony dzięki pracy jednego z użytkowników forum xda-developers.com (link do wątku na forum) który dostosowuje go pod zegarek Gear S3.
Przetestowałem, na tą chwilę nie wszystko działa. Plus za to że powiadomienia na zegarku przychodzą stabilnie (EMUI 11/12) za to wibracja raz działa raz nie do tego jest bardzo słaba, nie czuć jej na ręku. Po zdjęciu zegarka z ładowarki zostaje symbol ładowania, dopiero po resecie znika itp.
+ działają powiadomienia
– wibracja jest bardzo słaba lub jej nie ma (wymagany reset zegarka)
– system jest w fazie rozwojowej, część rzeczy w zegarku nie działa lub działa …dziwnie, możliwe że przy kolejnych wydaniach wersji systemu będzie działać to lepiej


…Wracam do Tizena
Żeby WearOS był w 100% kompatybilny z zegarkiem i poprawnie działała wibracja oraz wszystkie funkcję może i bym przy nim został, na ten moment za bardzo mnie irytuje. Do wgrania oryginału potrzeby jest nam OdinNet (lub zwykły Odin jeżeli wolimy rozbierać zegarek i dolutowywać do płyty głównej 4 kabelki z wtyczką usb) oraz plik flash z odpowiednią wersją Tizen.

[Aktualizacja 14.06.2022]
Zegarek znowu działa!
Huawei P30 Pro otrzymał aktualizację EMUI 12 w wersji 12.0.0.134 i z tą wersją zegarek zaczął normalnie działać! Powiadomienia przechodzą, połączenie z aplikacją jest stabilne, wszystko działa tak jak powinno 🙂 Po ponad miesiącu oczekiwania…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *