10i

Elektronika, PHP, IT, Programowanie, Tuning

AVR mikroprocesory

FILM! – Wyświetlacz napisów i grafik na koło rowerowe!

Jest to chyba jeden z najlepszych moich projektów. Może przez to że tworzyłem go już jako inżynier a to do czegoś zobowiązuje 🙂

Pierwsza wersja mojego wyświetlacza widmowego na koło rowerowe oparta o 8 niebieskich diod LED, procesor Atmega8 i czujnik magnetyczny. Program napisany w C++. Na wyświetlacz można wgrać dowolny napis lub grafikę o wysokości 8 pikseli (8 diod led).

Mimo że był to mój pierwszy taki projekt, efekt końcowy nie wyszedł źle. Po zebraniu doświadczenia wiem już co mógłbym zrobić inaczej/lepiej i tak powstał w głowie nowy projekt: wyświetlacz v2. Będzie on miał 16 kolorowych diod led oraz procesor Atmega 32.  Takie rozwiązanie pozwoli na wyświetlanie kolorowych grafik i napisów o rozdzielczości 16px  x 50px co powinno dać już ciekawy efekt szczególnie że w internecie można znaleźć sporo fajnych grafik o rozdzielczości 16px na 16px. Dodatkowo chciałbym zrobić pomiar czasu z prawdziwego zdarzenia co pozwoli na ustabilizowanie w jednym miejscu napisu niezależnie od prędkości jazdy. To jest dopiero pomysł, a kiedy powstanie? tego jeszcze nie wiem ale na pewno się nim tutaj pochwalę.

Zobacz jak to działa:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *